Mutlaka kullanmanız gereken 5 wordpress eklentisi

Eğer wordpress kullanıyorsanız aşağıdaki eklentilere de mutlaka ihtiyacınız var demektir. Başarılı bir siteniz olmasını istiyorsanız blog ya da normal bir site olsun, aşağıdaki eklentilerle siteniz daha etkin olmaya başlayacaktır.

Google XML Sitemaps

Web sitenizin ziyaretçi trafiği alabilmesi için arama motorlarına sitenizin haritasının gösterilmesi, sitenizin daha iyi indekslenmesini sağlayacaktır. Bu eklenti, wordpress ile oluşturduğunuz her sayfayı sitemap.xml dosyasına ekleyerek google’ın okumasını sağlıyor.

All in One SEO Pack

Eğer google’da ilk sıralarda çıkmaksa amacınız (ki çoğu sitenin amacı budur) iş sadece haritanın oluşturulması ile bitmeyecektir. All in one SEO paketi ile sayfalarınıza seo’nun gerektirdiği meta etiketlerini oluşturmayı sağlayarak daha iyi bir pagerank oluşturabilirsiniz.

Contact Form 7

Ziyaretçileriniz size ulaşmak istediğinde iletişim formunu oluşturmak veya ihtiyaç duyabileceğiniz diğer formları oluşturmak için contact form 7 çok güzel bir araç. Bu eklenti ile doldurulan formlar tanımlayacağınız e-posta adresinize ulaşıyor.

WP Super Cache

Önemli konulardan birisi de sitenizin performansıdır. Uzun lafın kısası her sayfayı açışta WordPress veritabanı sunucusunda bilgiler ister. Çoğunlukla tekrar olan bu işlemleri düzenleyerek sitenizin daha hızlı açılmasını sağlayarak performans artışı sağlarsanız.

WP-PageNavi

WordPress’in ‘ileri’ ve ‘geri’ linklerinden sıkıldıysanız, artan yazılarınız için sayfalama eklentisi size göre.

WordPress eklenti dünyası her geçen gün artan sayısız eklentilerle dolu. Öne çıkan eklentileri sizlere tanıtmaya devam edeceğiz. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir