WordPress ücretsiz ve sürekli güncellenen bir yazılım

Çünkü wordpress, açık kaynak (opensource) bir yazılım ve hergün binlerce kişi üzerinde çalışıyor. Kullanmak için herhangi bir lisans ücreti ödemeniz gerekmez. Her zaman basit bir güncelleme işlemi ile gelişmektedir. WordPress tema/tasarım şablonları çoktur. Ancak size özel bir wordpress web tasarım isterseniz ekibimiz size kolayca bir tane hazırlayabilir.

Blog seçeneği içinde

Bir bloğa ihtiyacınız olsun olmasın, eninde sonunda sitenize ekleme ihtiyacı duyacaksınız. Web sitenize bir blog eklemek kritik bir öneme sahiptir. Aslında wordpress orjinalinde bir blog yazılımıdır. Zamanla içerik yönetim sistemine (cms) dönüşmüş olsa da o hala iyi bir blog yazılımı özelliklerine sahiptir. WordPress, müşterilerinizle video, resim veya yazı içerikleri paylaşmak için idealdir.

WordPress SEO için harika bir seçenek

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için arama motoru optimizasyonu (search engine optimization) genelde eksik kalmış bir konudur. Ancak satmakda olduğunuz ürün ve hizmetleri google da arayan insanların sizin bulması için çok önemli bir faktördür. Başka yazılımlar da programcıya ve kullanıcıya göre SEO açısından avantajları olsa da wordpress SEO için hazır pek çok özellik ve araçlarla gelmektedir. Ayrıca ücretsiz All in one SEO veya WordPress SEO Plugin gibi eklentilerle daha etkili ve avantajlıdır.

WordPress iyi bir içerik yönetim sistemidir

Iyi bir cms sistemi olarak wordpress fazla bilgiye sahip olamayan bir kullanıcının web sitesindeki bilgileri microsoft word’de çalışır gibi kolayca değiştirmesine imkan tanır. WordPress, joomla, expression engine, drupal gibi yazılımlardan farklı olarak web sitesinde değişikikler için daha çok zaman harcamadan yapmanızı sağlar. Küçük bir site olarak wordpress ile başlayıp, siteniz büyüdükçe wordpress uzmanından destek alarak sitenizi bir üst seviyeye kolayca taşıyabilirsiniz.

WordPress sosyal medya entegrasyon kolaylığına sahip

Bu günlerde sosyal medya interneti ve SEO çalışmalarını hızlı biçimde değiştireceğe benziyor. Sosyal networklerle ilgili pek çok eklenti, araç wordpress içerisinde kullanılabilir durumda. Okuyucunuzun facebook akışında web sitenizdeki yazılıarınızın otomatik çıkması, twitter daki takipçilerinizin sitenizdeki güncellemelerden haberdar olması, wordpress ile ücretsiz ve hazır araçlarla mümkün. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir